Usługi prawne

Zakładanie spółek Opole

Rejestracja spółek

Wsparcie przy zakładaniu i rejestracji spółek w Opolu

Rejestracja spółki w Opolu, w zależności od jej rodzaju, może być mniej lub bardziej skomplikowana. By wesprzeć przyszłych przedsiębiorców, Kancelaria Radców Prawnych Kuczyński i Tokarska-Grzesik oferuje pomoc w zakładaniu spółek prawa handlowego oraz cywilnych. 

Wsparcie prawne dla osób zakładających spółkę

Zakładanie spółki w Opolu krok po kroku

Radca prawny specjalizujący się w rejestracji spółki w sposób kompleksowy wyjaśni, jakie dokumenty są potrzebne do założenia spółki i gdzie należy je złożyć oraz w jakim terminie.

Forma i prowadzenie działalności gospodarczej mają istotny wpływ na charakter profitów płynących z własnego biznesu. Dla wyboru formy prowadzenia przedsiębiorstwa kluczową sprawą jest zagwarantowanie sprawnego zarządzania organizacją. Aby pomóc Państwu w wyborze odpowiedniej formy, świadczymy kompleksowe usługi, począwszy od opracowania i przygotowania koncepcji funkcjonowania Państwa firmy, kończąc na obsłudze procesu rejestracji.

Oferujemy profesjonalne doradztwo prawne przy sporządzaniu umowy spółki oraz pomoc w umówieniu wizyty u notariusza. Ponadto, w Państwa imieniu sporządzimy, skompletujemy i złożymy wniosek, na podstawie nastąpi rejestracja spółki w sądzie. Nasze wsparcie obejmuje również sporządzenie dokumentacji na pierwsze zwykłe zgromadzenie wspólników spółki z o.o. lub akcjonariuszy spółki akcyjnej.

Zakładanie spółek w Opolu z pomocą profesjonalistów

Nie każdy wie, jak założyć spółkę cywilną czy spółkę prawa handlowego, dlatego też specjaliści z zakresu prawa handlowego kompleksowo tłumaczą, z jakich etapów składa się założenie spółki w Opolu.

Naszym klientom oferujemy zakładanie spółek:

Rejestracja spółki wymaga sporządzenia umowy i wypełnienia innych obowiązków określonych przez przepisy prawne (różnych dla różnych spółek). W ramach współpracy nasi radcowie prawni:

  • konstruują umowy spółek,
  • w imieniu klientów składają wnioski o założenie spółki w odpowiednich Sądach Rejonowych w Opolu (wraz z załącznikami), składają wnioski o nadanie numeru REGON oraz NIP,
  • dokonują zmian w rejestrze KRS.

Jeśli nie wiedzą Państwo, jak powinna przebiegać rejestracja spółki z o.o. przez internet, również służymy pomocą.

Doradzamy także, jaką spółkę warto założyć w kontekście optymalizacji wydatków i obciążeń podatkowych. Ponadto, w przypadku istniejących już spółek, zajmujemy się również przekształceniami, fuzjami i przejęciami.

Wsparcie prawne dla firm w Opolu

Doradztwo prawne z zakresu prawa spółek

Zakładanie spółek wymaga spełnienia wielu formalności, dlatego warto skorzystać w tym zakresie z pomocy radców prawnych specjalizujących się w prawie handlowym. Działamy zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego oraz Kodeksu Spółek Handlowych, na bieżąco monitorujemy zmiany w tekstach prawnych, a także śledzimy sądowe orzecznictwo. Dzięki temu w razie jakichkolwiek wątpliwości otrzymają Państwo rzetelną odpowiedź. Mamy wieloletnie doświadczenie i podpowiadamy, na jaką spółkę warto się zdecydować. Założenie spółki nie musi być dla Państwa stresujące.

 

Sprawdź ofertę obsługi prawnej przedsiębiorstw w Opolu.

Skorzystaj z fachowej pomocy prawnej

Skorzystaj z naszych specjalizacji

Scroll to Top